Nowoczesne ogrodnictwo charakteryzuje się przede wszystkim nowoczesnymi rozwiązaniami. Z koszy gabionowych można wyczarować naprawdę ciekawe elementy, które da się fantastycznie wkomponować w infrastrukturę ogrodu.

http://www.ecofence.pl/produkty/architektura-ogrodowa/skladzik-gospodarczy/

 

Większości osób gabiony kojarzą się wyłącznie z oryginalnymi ogrodzeniami. Jest w tym dość dużo prawdy, bo obecnie kosze gabionowe wykorzystywane są przede wszystkim do tworzenia efektownych ogrodzeń, które charakteryzują się jednocześnie lekką i solidną konstrukcją. Oczywiście wielką zaletą tych koszy jest to, że można je wypełnić dowolnym materiałem, np. drewnem lub kamieniami.

 

Ale to nie jedyne zastosowanie gabionów. Te nowoczesne elementy infrastruktury można porównać do metalowych klocków, które da się dowolnie układać i tworzyć z nich wspaniałe przedmioty. Bardzo popularne są składziki gospodarcze albo kaskady wodne, które nadadzą wyjątkowego charakteru każdemu ogrodowi. Te kosze można również wypełnić pnącymi roślinami lub fluorescencyjnymi kamieniami, które w nocy pięknie wyglądają.

 

http://www.ecofence.pl/produkty/kaskady-wodne/

Innym pomysłem na wykorzystanie gabionów jest stworzenie z nich grilla lub „ścianki działowej” przy pomocy której można oddzielić od siebie poszczególne części ogrodu. Takie ścianki doskonale komponują się w krajobraz ogrodu i stają się niemalże jego nierozerwalnym elementem.

 

Tak więc gabiony mają wiele możliwości i zastosowań. Jeżeli więc chcesz stworzyć naprawdę wyjątkowy ogród, skorzystaj z gabionów. Polecam szczególnie produkty firmy EcoFence.