W dzisiejszych czasach bycie nowoczesnym oznacza również byciem eko. Trend zdrowego odżywiana się, hodowania warzyw bez stosowania chemikaliów, a także wynajdywania nowego zastosowania bezużytecznym przedmiotom jest bardzo popularny. Coraz bardziej widoczny jest również w ogrodnictwie.


W nowoczesnych ogrodach można znaleźć przede wszystkim mnóstwo elementów z recyklingu. Pojawiają się tutaj więc różne misy i wazony w formie fontann, a także oryginalnych ozdób. Często ścieżki lub posadzki pod meble ogrodowe wykonuje się z bezużytecznych materiałów. Świetnie nadają się więc do tego popękane płytki, kawałki kamieni, a nawet szkła. Można z nich ułożyć naprawdę wspaniałą mozaikę.

 

Bardzo eko może być również ogrodzenie z gabionów. Kosze gabionowe da się bowiem wypełnić pustymi plastikowymi lub szklanymi butelkami. Jest to oczywiście rozwiązanie dla osób odważnych i lubiących oryginalne projekty. Nie każdy bowiem odważyłby się zamontować takie ogrodzenie przy swoim domu. Zazwyczaj większość osób decyduje się na standardowe rozwiązania, czyli zwykły płot drewniany, kuty lub betonowy.

 

http://www.ecofence.pl/produkty/ogrodzenia-gabiony/gabiony-toskania/


Eko ogrodnictwo polega w dużej mierze na uprawianiu warzyw i ziół. Chodzi bowiem o to, aby jak najefektywniej wykorzystać to, co daje nam natura. Dzięki temu można, szczególnie latem, zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ z ziół i warzyw dostępnych w ogrodzie da się wyczarować naprawdę wspaniałe potrawy. Nie można jednak ukrywać, że wymaga to sporo wysiłku i chęci. Żeby uprawiać taki warzywniak trzeba mieć także na to czas i naprawdę lubić pracę w ogrodzie.