Dla osób zainteresowanych nowoczesnym ogrodnictwem i ciekawymi rozwiązaniami dla ogrodu, opowiem dzisiaj kilka słów o gabionach. Czym są i czy opłaca się je kupić? Oczywiście każdy ma swoje indywidualne preferencje. Gabiony mają jednak tę zaletę, że można je dostosować niemalże do każdego gustu.

http://www.ecofence.pl/produkty/ogrodzenia-gabiony/gabiony-toskania/

Gabiony to kosze z ocynkowanej metalowej siatki, które wypełnia się ekologicznymi materiałami, takimi jak: kruszony kamień, kora, drewno, a nawet dachówka odpadowa czy puste opakowania plastikowe. Można je więc wybrać dowolny materiał, tak żeby ogrodzenie komponowało się z resztą zielonej przestrzeni. Ale z gabionów da się wykonać również inne elementy infrastruktury ogrodowej. Przez specjalistów kosze gabionowe są bowiem porównywane do dużych klocków, z których można stworzyć różne przedmioty.

 

Gabiony już od dawna znane są w europie, w Polsce dopiero zyskują fanów, ale w bardzo szybkim tempie. Każdy bowiem chce wyróżnić się na tle sąsiadów oryginalnym i estetycznym ogrodzeniem. Gabiony można także wykorzystać, jako ścianki oddzielające od siebie poszczególne części ogrodu, np. rekreacyjną od wypoczynkowej. Zamiast kamieni lub drewna, w koszach można również umieścić pnące się rośliny, które stworzą wspaniały element w infrastrukturze ogrodowej.

http://www.ecofence.pl/produkty/ogrodzenia-gabiony/gabiony-kastylia/

Kamienie wewnątrz koszy warto uformować w różne wzory, dzięki czemu ogrodzenie uzyska jeszcze bardziej oryginalny wygląd. Ogrodzenia te świetnie wyglądają również nocą, jeżeli zostaną uzupełnione świecącymi kamieniami. Efekt jest oszałamiający.