Ogrodzenia z kamienia są w dalszym ciągu bardzo popularne. Potrzeba dużo pracy i wysiłku, żeby je wymurować, ale efekt jest zazwyczaj piorunujący. Ale okazuje się, że można również stworzyć kamienne ogrodzenia bez potrzeby murowania. Dla wszystkich ciekawskich niezbędne informacje poniżej.A co powiecie gdyby kamienie, które sobie wybraliście, wrzucić do prostokątnego kosza? Czy myślicie, że takie ogrodzenie będzie również wyglądało estetycznie. Okazuje się, że tak i rozwiązanie to zdobywa coraz więcej wielbicieli. Mowa oczywiście o gabionach, czyli koszach z ocynkowanej metalowej siatki, które można wypełniać różnymi materiałami takimi jak np.: kruszony kamień, drewno, kora, czy szkło.

 

Takie ogrodzenia naprawdę wspaniale się prezentują i co najważniejsze są łatwe w montażu. Konstrukcja jest lekka a zarazem solidna. Gabiony zyskują coraz większą popularność, ponieważ są tańsze niż tradycyjne ogrodzenie kamienne, a wyglądają równie dobrze. Oczywiście kosze gabionowe można wykorzystać tylko jako słupki oraz murki, a główną część płotu wykonać np. z drewna. I to jest właśnie najfajniejsze w tym rozwiązaniu, możliwość tworzenia różnych elementów do ogrodu.

Bo oprócz ogrodzenia można również z koszy stworzyć murki, składziki gospodarcze, czy kaskady wodne. Tak zaaranżowany ogród na pewno będzie rewelacyjnie wyglądał i spodoba się każdemu. Informacji o takich ogrodzeniach można znaleźć w internecie, np. na stronie: www.ecofence.pl