Gabiony stają się coraz bardziej popularne. Mnóstwo osób chce wyróżnić się na tle szarych domów, dlatego wybiera nietypowe i oryginalne ogrodzenia. Zacząłem się zastanawiać, w czym tkwi sukces gabionów? Postanowiłem więc przeprowadzić krótki sondaż, wśród osób które zainwestowały w gabiony lub mają to dopiero w planach.

http://www.ecofence.pl/produkty/ogrodzenia-gabiony/gabiony-toskania/


Okazuje się, że większości osób podoba się przede wszystkim nowoczesny charakter takich ogrodzeń i dlatego decydują się wybrać właśnie je. Pani Estera, z Krakowa powiedziała mi tak:

- Ogrodzenia z gabionów są po prostu rewelacyjne, dziwię się, że dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł, żeby konstruować takie ogrodzenia – mówi. – Wyglądają one bardzo nowocześnie, a jednocześnie wyśmienicie komponują się z otoczeniem. Jestem bardzo zadowolona z moich gabionów, które wypełniłam kamieniami.

Kolejną zaletą gabionów, wymienianą przez konsumentów, jest to, że każde ogrodzenie z gabionów może wyglądać inaczej. Wszystko za sprawą tego, że kosze gabionowe da się wypełnić zarówno kamieniami, drewnem, szkłem, jak i korą.

- Wspólnie z żoną zdecydowaliśmy, że wypełnimy nasze gabiony drewnem – mówi pan Adam, z Poznania. – Wygląda to rewelacyjni. Kiedy znajomy zobaczyli to ogrodzenie, postanowili również sobie takie sprawić, z tym że wypełnili je kamieniami. Niby to samo ogrodzenie, a wygląda zupełnie inaczej. I właśnie to jest fajne w gabionach, że każdy może dopasować je do swoich wymagań i do swojego gustu.

Oczywiście, jeżeli nie masz pomysłu, jak zaaranżować swoje gabiony, wpisz w wyszukiwarkę hasło: ogrodzenia gabiony. Na pewno znajdziesz wiele inspiracji.