Gabiony świetnie sprawdzają się nie tylko, jako ogrodzenia, ale również elementy infrastruktury ogrodowej. Można z nich zrobić kaskady wodne, wędzarnie, grille, a nawet garaże, a dokładnie wiaty, pod którymi można trzymać samochody. To coraz popularniejsze rozwiązania.

gabiony

Obecnie mało kto decyduje się wybudować garaż, w którym można parkować samochód. Najczęściej samochód trzymamy na ogródku, albo w specjalnie do tego celu przeznaczonej wiacie. Jeżeli posiadasz ogrodzenie gabionowe, to powinieneś zainwestować w wiatę wykonaną również z gabionów. Będzie ona nie tylko ładnie wyglądać, ale z pewnością będzie również bardzo funkcjonalna.

Taką wiatę można stworzyć z różnych materiałów, najlepiej sprawdzają się jednak kosze gabionowe, połączone z elementami drewnianymi. W zależności od tego, jakie są nasze oczekiwania, można kosze gabionowe wykorzystać tylko jakie słupki, do których będą przymocowane elementy drewniane lub jako większe elementy konstrukcji. Taka wiata będzie z pewnością rewelacyjnie wyglądać i idealnie skomponuje się z pozostałą infrastrukturą ogrodową.

gabiony

Kosze gaboinowe można oczywiście wypełnić dowolny materiałem. Najpopularniejszy jest kamień. Z kamieni można ułożyć jakiś wzór lub po prostu wrzucić je do koszy. Można również połączyć je z innym materiałem, np. drewnem lub szkłem. Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań klientów. I to jest właśnie największa zaleta gabionów, że można z nich stworzyć niepowtarzalne elementy infrastruktury ogrodowej.