W sezonie letnim wiele osób lubi przebywać w ogrodzie. Wszystko jest dobrze, dopóki przez ogrodzenie nie zaglądają wścibscy sąsiedzi. Warto więc pomyśleć o tym, w jaki sposób się od nich odgrodzić.

 

W sklepach jest wiele różnego rodzaju przedmiotów, które mogą posłużyć jak osłona od sąsiadów.

Ogrodzenia drewniane

Bardzo popularne są przede wszystkim ogrodzenia drewniane. Wystarczą dwa lub cztery przęsła, które można postawić w miejscach, gdzie najczęściej zaglądają sąsiedzi. W sklepie dostępne są zarówno ścianki jak i kratki drewniane, przy których można posadzić jakieś pnące rośliny. Bardzo dużą zaletą takich ścianek jest to, że można regulować ich wysokość.

Ogrodzenia gabionowe

Świetnym sposobem na odgrodzenie się od sąsiadów jest również zamontowanie gabionów. I tutaj również można zamontować wyłącznie samą kratkę, po której będzie pięła się piękna roślina lub wypełnić kosze gabionowe, jakimś materiałem, np. kamieniami lub drewnem. Takie ogrodzenie jest nie tylko funkcjonalne, ale również wygląda bardzo nowocześnie i z pewnością nada ogrodowi niepowtarzalny charakter.

Infrastruktura ogrodowa

Oczywiście jest jeszcze jeden sposób, aby oddzielić się od sąsiadów i móc spokojnie wypoczywać latem na ogrodzeni. Można postawić altanę, która będzie świetnym miejscem zarówno do odpoczynku, jak i spotkań z przyjaciółmi. Koszt postawienia ładnej altany jest oczywiście większy od postawienia kilku drewnianych przęseł, ale takie miejsce na pewno przyda się w każdym ogrodzie.